Curs valutar 22.10.2026, curs BNR 22 Octombrie 2026, curs valutar BNR

Curs valutar 22.10.2026, curs valutar BNR de azi, curs BNR 22 Octombrie 2026, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 21.10.2026

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR5.32970.0012
Dolarul americanUSD4.7489-0.0027
Lira sterlinaGBP6.36310.0215
Franc elvetianCHF5.7547-0.0080
Gramul de aurXAU629.35520.7533
DSTXDR6.43820.0001
Dolarul australianAUD3.33680.0162
Leva bulgareascaBGN0.00000.0000
Dolarul canadianCAD3.3794-0.0010
Coroana cehaCZK0.21950.0005
Coroana danezaDKK0.71310.0002
Lira egipteanaEGP0.08740.0001
Forintul maghiar x 100HUF1.4576-0.0032
Yenul japonez x 100JPY3.0032-0.0014
Leul moldovenescMDL0.2648-0.0002
Coroana norvegianaNOK0.50680.0006
Zlotul polonezPLN1.22090.0027
Rubla ruseascaRUB0.05780.0006
Coroana suedezaSEK0.47960.0004
Lira turceascaTRY0.0957-0.0001
Randul sud-african ZAR0.28930.0004
Realul brazilianBRL0.94440.0010
Renminbiul chinezescCNY0.7113-0.0003
Rupia indianaINR0.05030.0002
Wonul sud-corean x 100KRW0.35860.0007
Peso-ul mexicanMXN0.2567-0.0006
Dolarul neo-zeelandezNZD2.70090.0016
Dinarul sarbescRSD0.04540.0000
Hryvna ucraineanaUAH0.10540.0000
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.2929-0.0008

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
21.10.20265.3297
20.10.20265.3285
19.10.20265.3272

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
21.10.20264.7489
20.10.20264.7516
19.10.20264.7520

Convertor valutar