Curs valutar 21.10.2026, curs BNR 21 Octombrie 2026, curs valutar BNR

Curs valutar 21.10.2026, curs valutar BNR de azi, curs BNR 21 Octombrie 2026, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 20.10.2026

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR5.32850.0013
Dolarul americanUSD4.7516-0.0004
Lira sterlinaGBP6.34160.0080
Franc elvetianCHF5.76270.0036
Gramul de aurXAU628.6019-8.3829
DSTXDR6.43810.0015
Dolarul australianAUD3.32060.0034
Leva bulgareascaBGN0.00000.0000
Dolarul canadianCAD3.38040.0090
Coroana cehaCZK0.21900.0001
Coroana danezaDKK0.71290.0002
Lira egipteanaEGP0.0873-0.0009
Forintul maghiar x 100HUF1.4608-0.0069
Yenul japonez x 100JPY3.00460.0009
Leul moldovenescMDL0.26500.0000
Coroana norvegianaNOK0.50620.0019
Zlotul polonezPLN1.2182-0.0007
Rubla ruseascaRUB0.0572-0.0001
Coroana suedezaSEK0.4792-0.0001
Lira turceascaTRY0.09580.0000
Randul sud-african ZAR0.28890.0002
Realul brazilianBRL0.94340.0052
Renminbiul chinezescCNY0.71160.0004
Rupia indianaINR0.05010.0000
Wonul sud-corean x 100KRW0.35790.0005
Peso-ul mexicanMXN0.25730.0007
Dolarul neo-zeelandezNZD2.69930.0087
Dinarul sarbescRSD0.04540.0000
Hryvna ucraineanaUAH0.10540.0000
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.2937-0.0002

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
20.10.20265.3285
19.10.20265.3272
16.10.20265.3368

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
20.10.20264.7516
19.10.20264.7520
16.10.20264.7430

Convertor valutar