Curs valutar 27.10.2026, curs BNR 27 Octombrie 2026, curs valutar BNR

Curs valutar 27.10.2026, curs valutar BNR de azi, curs BNR 27 Octombrie 2026, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 26.10.2026

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR5.3467-0.0028
Dolarul americanUSD4.7745-0.0025
Lira sterlinaGBP6.3727-0.0182
Franc elvetianCHF5.7808-0.0285
Gramul de aurXAU615.8469-1.9538
DSTXDR6.4694-0.0063
Dolarul australianAUD3.35580.0047
Leva bulgareascaBGN0.00000.0000
Dolarul canadianCAD3.4060-0.0055
Coroana cehaCZK0.2194-0.0006
Coroana danezaDKK0.7153-0.0004
Lira egipteanaEGP0.0849-0.0015
Forintul maghiar x 100HUF1.4540-0.0040
Yenul japonez x 100JPY3.0337-0.0163
Leul moldovenescMDL0.2644-0.0004
Coroana norvegianaNOK0.5107-0.0007
Zlotul polonezPLN1.2127-0.0040
Rubla ruseascaRUB0.05920.0000
Coroana suedezaSEK0.4799-0.0009
Lira turceascaTRY0.0959-0.0001
Randul sud-african ZAR0.2869-0.0014
Realul brazilianBRL0.96150.0161
Renminbiul chinezescCNY0.7160-0.0002
Rupia indianaINR0.0502-0.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.36050.0000
Peso-ul mexicanMXN0.25460.0002
Dolarul neo-zeelandezNZD2.7143-0.0014
Dinarul sarbescRSD0.04550.0000
Hryvna ucraineanaUAH0.1047-0.0009
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.3000-0.0007

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
26.10.20265.3467
23.10.20265.3495
22.10.20265.3485

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
26.10.20264.7745
23.10.20264.7770
22.10.20264.7640

Convertor valutar