Curs valutar 31.10.2026, curs BNR 31 Octombrie 2026, curs valutar BNR

Curs valutar 31.10.2026, curs valutar BNR de azi, curs BNR 31 Octombrie 2026, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 30.10.2026

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR5.3426-0.0023
Dolarul americanUSD4.7698-0.0245
Lira sterlinaGBP6.40520.0175
Franc elvetianCHF5.80590.0195
Gramul de aurXAU609.5706-11.3746
DSTXDR6.4685-0.0169
Dolarul australianAUD3.3550-0.0186
Leva bulgareascaBGN0.00000.0000
Dolarul canadianCAD3.4176-0.0103
Coroana cehaCZK0.2196-0.0001
Coroana danezaDKK0.7149-0.0003
Lira egipteanaEGP0.0852-0.0003
Forintul maghiar x 100HUF1.4602-0.0004
Yenul japonez x 100JPY3.0317-0.0021
Leul moldovenescMDL0.26590.0004
Coroana norvegianaNOK0.51840.0018
Zlotul polonezPLN1.2152-0.0004
Rubla ruseascaRUB0.0594-0.0001
Coroana suedezaSEK0.48620.0011
Lira turceascaTRY0.0954-0.0006
Randul sud-african ZAR0.2866-0.0020
Realul brazilianBRL0.8864-0.0103
Renminbiul chinezescCNY0.7169-0.0028
Rupia indianaINR0.0502-0.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.3573-0.0011
Peso-ul mexicanMXN0.2530-0.0031
Dolarul neo-zeelandezNZD2.69230.0003
Dinarul sarbescRSD0.0454-0.0001
Hryvna ucraineanaUAH0.1051-0.0001
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.2987-0.0067

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
30.10.20265.3426
29.10.20265.3449
28.10.20265.3495

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
30.10.20264.7698
29.10.20264.7943
28.10.20264.8088

Convertor valutar