Curs valutar 15.10.2026, curs BNR 15 Octombrie 2026, curs valutar BNR

Curs valutar 15.10.2026, curs valutar BNR de azi, curs BNR 15 Octombrie 2026, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 14.10.2026

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR5.33930.0023
Dolarul americanUSD4.7706-0.0042
Lira sterlinaGBP6.32730.0080
Franc elvetianCHF5.7239-0.0077
Gramul de aurXAU635.4807-7.3560
DSTXDR6.4542-0.0025
Dolarul australianAUD3.34450.0162
Leva bulgareascaBGN0.00000.0000
Dolarul canadianCAD3.35640.0080
Coroana cehaCZK0.21920.0001
Coroana danezaDKK0.71430.0004
Lira egipteanaEGP0.0899-0.0005
Forintul maghiar x 100HUF1.46840.0031
Yenul japonez x 100JPY3.0109-0.0097
Leul moldovenescMDL0.26560.0002
Coroana norvegianaNOK0.50260.0030
Zlotul polonezPLN1.22190.0032
Rubla ruseascaRUB0.0568-0.0002
Coroana suedezaSEK0.47870.0013
Lira turceascaTRY0.09660.0000
Randul sud-african ZAR0.2893-0.0002
Realul brazilianBRL0.9490-0.0084
Renminbiul chinezescCNY0.7128-0.0004
Rupia indianaINR0.05020.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.35710.0005
Peso-ul mexicanMXN0.2597-0.0017
Dolarul neo-zeelandezNZD2.68040.0041
Dinarul sarbescRSD0.04550.0000
Hryvna ucraineanaUAH0.10600.0001
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.2989-0.0011

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
14.10.20265.3393
13.10.20265.3370
12.10.20265.3373

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
14.10.20264.7706
13.10.20264.7748
12.10.20264.7714

Convertor valutar