Curs valutar 17.10.2026, curs BNR 17 Octombrie 2026, curs valutar BNR

Curs valutar 17.10.2026, curs valutar BNR de azi, curs BNR 17 Octombrie 2026, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 16.10.2026

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR5.3368-0.0002
Dolarul americanUSD4.7430-0.0141
Lira sterlinaGBP6.32280.0124
Franc elvetianCHF5.75580.0202
Gramul de aurXAU637.77841.7744
DSTXDR6.4319-0.0109
Dolarul australianAUD3.30070.0082
Leva bulgareascaBGN0.00000.0000
Dolarul canadianCAD3.3497-0.0010
Coroana cehaCZK0.21940.0002
Coroana danezaDKK0.71400.0000
Lira egipteanaEGP0.0887-0.0003
Forintul maghiar x 100HUF1.46950.0017
Yenul japonez x 100JPY3.0022-0.0143
Leul moldovenescMDL0.2655-0.0001
Coroana norvegianaNOK0.50180.0019
Zlotul polonezPLN1.22190.0005
Rubla ruseascaRUB0.0567-0.0002
Coroana suedezaSEK0.47920.0023
Lira turceascaTRY0.0957-0.0003
Randul sud-african ZAR0.28860.0002
Realul brazilianBRL0.9303-0.0121
Renminbiul chinezescCNY0.7094-0.0016
Rupia indianaINR0.0500-0.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.35640.0026
Peso-ul mexicanMXN0.25800.0003
Dolarul neo-zeelandezNZD2.68770.0178
Dinarul sarbescRSD0.04550.0000
Hryvna ucraineanaUAH0.1057-0.0003
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.2915-0.0039

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
16.10.20265.3368
15.10.20265.3370
14.10.20265.3393

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
16.10.20264.7430
15.10.20264.7571
14.10.20264.7706

Convertor valutar