Curs valutar 25.10.2026, curs BNR 25 Octombrie 2026, curs valutar BNR

Curs valutar 25.10.2026, curs valutar BNR de azi, curs BNR 25 Octombrie 2026, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 23.10.2026

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR5.34950.0010
Dolarul americanUSD4.77700.0130
Lira sterlinaGBP6.39090.0058
Franc elvetianCHF5.8093-0.0011
Gramul de aurXAU617.8007-7.8814
DSTXDR6.47570.0125
Dolarul australianAUD3.35110.0081
Leva bulgareascaBGN0.00000.0000
Dolarul canadianCAD3.41150.0126
Coroana cehaCZK0.2200-0.0004
Coroana danezaDKK0.71570.0001
Lira egipteanaEGP0.0864-0.0007
Forintul maghiar x 100HUF1.4580-0.0026
Yenul japonez x 100JPY3.05000.0129
Leul moldovenescMDL0.2648-0.0006
Coroana norvegianaNOK0.51140.0020
Zlotul polonezPLN1.2167-0.0072
Rubla ruseascaRUB0.05920.0004
Coroana suedezaSEK0.4808-0.0005
Lira turceascaTRY0.09600.0002
Randul sud-african ZAR0.2883-0.0007
Realul brazilianBRL0.9454-0.0020
Renminbiul chinezescCNY0.71620.0022
Rupia indianaINR0.05030.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.36050.0002
Peso-ul mexicanMXN0.25440.0010
Dolarul neo-zeelandezNZD2.71570.0062
Dinarul sarbescRSD0.04550.0000
Hryvna ucraineanaUAH0.1056-0.0001
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.30070.0035

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
23.10.20265.3495
22.10.20265.3485
21.10.20265.3297

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
23.10.20264.7770
22.10.20264.7640
21.10.20264.7489

Convertor valutar