Curs valutar 30.10.2026, curs BNR 30 Octombrie 2026, curs valutar BNR

Curs valutar 30.10.2026, curs valutar BNR de azi, curs BNR 30 Octombrie 2026, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 29.10.2026

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR5.3449-0.0046
Dolarul americanUSD4.7943-0.0145
Lira sterlinaGBP6.38770.0029
Franc elvetianCHF5.7864-0.0047
Gramul de aurXAU620.9452-4.4798
DSTXDR6.4854-0.0132
Dolarul australianAUD3.3736-0.0058
Leva bulgareascaBGN0.00000.0000
Dolarul canadianCAD3.42790.0067
Coroana cehaCZK0.21970.0002
Coroana danezaDKK0.7152-0.0006
Lira egipteanaEGP0.0855-0.0002
Forintul maghiar x 100HUF1.46060.0037
Yenul japonez x 100JPY3.0338-0.0118
Leul moldovenescMDL0.26550.0004
Coroana norvegianaNOK0.51660.0008
Zlotul polonezPLN1.21560.0019
Rubla ruseascaRUB0.0595-0.0002
Coroana suedezaSEK0.48510.0014
Lira turceascaTRY0.0960-0.0005
Randul sud-african ZAR0.28860.0001
Realul brazilianBRL0.8967-0.0022
Renminbiul chinezescCNY0.7197-0.0016
Rupia indianaINR0.0503-0.0002
Wonul sud-corean x 100KRW0.3584-0.0009
Peso-ul mexicanMXN0.2561-0.0016
Dolarul neo-zeelandezNZD2.6920-0.0020
Dinarul sarbescRSD0.04550.0000
Hryvna ucraineanaUAH0.1052-0.0003
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.3054-0.0038

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
29.10.20265.3449
28.10.20265.3495
27.10.20265.3487

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
29.10.20264.7943
28.10.20264.8088
27.10.20264.7977

Convertor valutar