Curs valutar 23.10.2026, curs BNR 23 Octombrie 2026, curs valutar BNR

Curs valutar 23.10.2026, curs valutar BNR de azi, curs BNR 23 Octombrie 2026, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 22.10.2026

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR5.34850.0188
Dolarul americanUSD4.76400.0151
Lira sterlinaGBP6.38510.0220
Franc elvetianCHF5.81040.0557
Gramul de aurXAU625.6821-3.6731
DSTXDR6.46320.0250
Dolarul australianAUD3.34300.0062
Leva bulgareascaBGN0.00000.0000
Dolarul canadianCAD3.39890.0195
Coroana cehaCZK0.22040.0009
Coroana danezaDKK0.71560.0025
Lira egipteanaEGP0.0871-0.0003
Forintul maghiar x 100HUF1.46060.0030
Yenul japonez x 100JPY3.03710.0339
Leul moldovenescMDL0.26540.0006
Coroana norvegianaNOK0.50940.0026
Zlotul polonezPLN1.22390.0030
Rubla ruseascaRUB0.05880.0010
Coroana suedezaSEK0.48130.0017
Lira turceascaTRY0.09580.0001
Randul sud-african ZAR0.2890-0.0003
Realul brazilianBRL0.94740.0030
Renminbiul chinezescCNY0.71400.0027
Rupia indianaINR0.0502-0.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.36030.0017
Peso-ul mexicanMXN0.2534-0.0033
Dolarul neo-zeelandezNZD2.70950.0086
Dinarul sarbescRSD0.04550.0001
Hryvna ucraineanaUAH0.10570.0003
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.29720.0043

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
22.10.20265.3485
21.10.20265.3297
20.10.20265.3285

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
22.10.20264.7640
21.10.20264.7489
20.10.20264.7516

Convertor valutar