Curs valutar 20.10.2026, curs BNR 20 Octombrie 2026, curs valutar BNR

Curs valutar 20.10.2026, curs valutar BNR de azi, curs BNR 20 Octombrie 2026, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 19.10.2026

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR5.3272-0.0096
Dolarul americanUSD4.75200.0090
Lira sterlinaGBP6.33360.0108
Franc elvetianCHF5.75910.0033
Gramul de aurXAU636.9848-0.7936
DSTXDR6.43660.0047
Dolarul australianAUD3.31720.0165
Leva bulgareascaBGN0.00000.0000
Dolarul canadianCAD3.37140.0217
Coroana cehaCZK0.2189-0.0005
Coroana danezaDKK0.7127-0.0013
Lira egipteanaEGP0.0882-0.0005
Forintul maghiar x 100HUF1.4677-0.0018
Yenul japonez x 100JPY3.00370.0015
Leul moldovenescMDL0.2650-0.0005
Coroana norvegianaNOK0.50430.0025
Zlotul polonezPLN1.2189-0.0030
Rubla ruseascaRUB0.05730.0006
Coroana suedezaSEK0.47930.0001
Lira turceascaTRY0.09580.0001
Randul sud-african ZAR0.28870.0001
Realul brazilianBRL0.93820.0079
Renminbiul chinezescCNY0.71120.0018
Rupia indianaINR0.05010.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.35740.0010
Peso-ul mexicanMXN0.2566-0.0014
Dolarul neo-zeelandezNZD2.69060.0029
Dinarul sarbescRSD0.0454-0.0001
Hryvna ucraineanaUAH0.1054-0.0003
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.29390.0024

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
19.10.20265.3272
16.10.20265.3368
15.10.20265.3370

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
19.10.20264.7520
16.10.20264.7430
15.10.20264.7571

Convertor valutar