Curs valutar 01.10.2020, curs BNR 01 Octombrie 2020, curs valutar BNR

Curs valutar 01.10.2020, curs valutar BNR de azi, curs BNR 01 Octombrie 2020, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 01.10.2020

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.87210.0023
Dolarul americanUSD4.1498-0.0119
Lira sterlinaGBP5.3291-0.0115
Franc elvetianCHF4.52310.0188
Gramul de aurXAU253.14771.0354
DSTXDR5.849-0.0078
Dolarul australianAUD2.98390.0214
Leva bulgareascaBGN2.4910.0011
Dolarul canadianCAD3.12210.0171
Coroana cehaCZK0.18060.0015
Coroana danezaDKK0.65480.0008
Lira egipteanaEGP0.26410.0003
Forintul maghiar x 100HUF1.35110.0181
Yenul japonez x 100JPY3.9305-0.0077
Leul moldovenescMDL0.2451-0.0005
Coroana norvegianaNOK0.44740.0077
Zlotul polonezPLN1.0810.0066
Rubla ruseascaRUB0.05360.0005
Coroana suedezaSEK0.46420.0021
Lira turceascaTRY0.53870.0036
Randul sud-african ZAR0.250.0042
Realul brazilianBRL0.73960.0007
Renminbiul chinezescCNY0.61110.0001
Rupia indianaINR0.05670.0003
Wonul sud-corean x 100KRW0.35670.0012
Peso-ul mexicanMXN0.18920.0032
Dolarul neo-zeelandezNZD2.75530.0182
Dinarul sarbescRSD0.04140
Hryvna ucraineanaUAH0.1464-0.0006
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.1298-0.0032

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
01.10.20204.8721
30.09.20204.8698
29.09.20204.8738

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
01.10.20204.1498
30.09.20204.1617
29.09.20204.1678

Convertor valutar