Curs valutar 20.01.2020, curs BNR 20 Ianuarie 2020, curs valutar BNR

Curs valutar 20.01.2020, curs valutar BNR de azi, curs BNR 20 Ianuarie 2020, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 17.01.2020

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.7792-0.000299999999999
Dolarul americanUSD4.29760.0145
Lira sterlinaGBP5.60740.0154
Franc elvetianCHF4.4485-0.0007
Gramul de aurXAU215.04760.9339
DSTXDR5.93540.0147
Dolarul australianAUD2.96630.0024
Leva bulgareascaBGN2.4435-0.0002
Dolarul canadianCAD3.29540.0102
Coroana cehaCZK0.1901-0.0002
Coroana danezaDKK0.63960
Lira egipteanaEGP0.27150.0011
Forintul maghiar x 100HUF1.4251-0.0066
Yenul japonez x 100JPY3.90230.0085
Leul moldovenescMDL0.2454-0.0005
Coroana norvegianaNOK0.48340.0003
Zlotul polonezPLN1.12870.0004
Rubla ruseascaRUB0.070.0006
Coroana suedezaSEK0.45330.0008
Lira turceascaTRY0.73170.0035
Randul sud-african ZAR0.29850.0009
Realul brazilianBRL1.0270.0013
Renminbiul chinezescCNY0.62660.004
Rupia indianaINR0.06050.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.37070.0015
Peso-ul mexicanMXN0.22920.0014
Dolarul neo-zeelandezNZD2.84960.0022
Dinarul sarbescRSD0.04070
Hryvna ucraineanaUAH0.1766-0.0008
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.170.0039

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
17.01.20204.7792
16.01.20204.7795
15.01.20204.7798

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
17.01.20204.2976
16.01.20204.2831
15.01.20204.2932

Convertor valutar