Curs valutar 17.08.2017, curs BNR 17 August 2017, curs valutar BNR

Curs valutar 17.08.2017, curs valutar BNR de azi, curs BNR 17 August 2017, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 16.08.2017

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.57370.0027
Dolarul americanUSD3.89930.0252
Lira sterlinaGBP5.0260.0004
Franc elvetianCHF4.00820.0029
Gramul de aurXAU159.2741-0.3704
DSTXDR5.48340.0158
Dolarul australianAUD3.06650.016
Leva bulgareascaBGN2.33850.0013
Dolarul canadianCAD3.06340.0144
Coroana cehaCZK0.17550.0008
Coroana danezaDKK0.6150.0003
Lira egipteanaEGP0.21990.0023
Forintul maghiar x 100HUF1.50580.0042
Yenul japonez x 100JPY3.5171-0.016
Leul moldovenescMDL0.21790.0006
Coroana norvegianaNOK0.49140.0027
Zlotul polonezPLN1.06960.0012
Rubla ruseascaRUB0.06540.0006
Coroana suedezaSEK0.48220.0047
Lira turceascaTRY1.10450.0071
Randul sud-african ZAR0.29490.0042
Realul brazilianBRL1.23040.0169
Renminbiul chinezescCNY0.58260.0018
Rupia indianaINR0.06080.0003
Wonul sud-corean x 100KRW0.34180.0021
Peso-ul mexicanMXN0.21920.0013
Dolarul neo-zeelandezNZD2.8246-0.0014
Dinarul sarbescRSD0.03830.0001
Hryvna ucraineanaUAH0.15210.0018
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.06160.0069

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
16.08.20174.5737
14.08.20174.5710
11.08.20174.5780

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
16.08.20173.8993
14.08.20173.8741
11.08.20173.8950

Convertor valutar