Curs valutar 27.05.2022, curs BNR 27 Mai 2022, curs valutar BNR

Curs valutar 27.05.2022, curs valutar BNR de azi, curs BNR 27 Mai 2022, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 26.05.2022

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.94230.00060000000000038
Dolarul americanUSD4.6194-0.0094000000000003
Lira sterlinaGBP5.81960.029
Franc elvetianCHF4.81070.0051999999999994
Gramul de aurXAU274.1764-2.3237
DSTXDR6.2344-0.0095999999999998
Dolarul australianAUD3.2762-0.0020000000000002
Leva bulgareascaBGN2.52690.00029999999999974
Dolarul canadianCAD3.6032-0.0026999999999999
Coroana cehaCZK0.2005-0.00019999999999998
Coroana danezaDKK0.66420
Lira egipteanaEGP0.2481-0.00090000000000001
Forintul maghiar x 100HUF1.2609-0.0188
Yenul japonez x 100JPY3.64480.0028999999999999
Leul moldovenescMDL0.24250.0012
Coroana norvegianaNOK0.48310.0012
Zlotul polonezPLN1.0733-0.00090000000000012
Rubla ruseascaRUB0.0741-0.0068
Coroana suedezaSEK0.4674-0.0019
Lira turceascaTRY0.2819-0.0017
Randul sud-african ZAR0.2926-0.0044
Realul brazilianBRL0.9575-0.0029
Renminbiul chinezescCNY0.6864-0.0071
Rupia indianaINR0.0596-0.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.3651-0.00070000000000003
Peso-ul mexicanMXN0.23370.00059999999999999
Dolarul neo-zeelandezNZD2.9931-0.0015999999999998
Dinarul sarbescRSD0.04219.9999999999996E-5
Hryvna ucraineanaUAH0.15720.00029999999999999
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.2576-0.0025999999999999

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
26.05.20224.9423
25.05.20224.9417
24.05.20224.9457

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
26.05.20224.6194
25.05.20224.6288
24.05.20224.6170

Convertor valutar