Curs valutar 16.02.2019, curs BNR 16 Februarie 2019, curs valutar BNR

Curs valutar 16.02.2019, curs valutar BNR de azi, curs BNR 16 Februarie 2019, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 15.02.2019

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.7383-0.0068
Dolarul americanUSD4.2016-0.0084
Lira sterlinaGBP5.3832-0.0212
Franc elvetianCHF4.1734-0.0009
Gramul de aurXAU177.91081.0566
DSTXDR5.8265-0.0087
Dolarul australianAUD2.9833-0.0074
Leva bulgareascaBGN2.4227-0.0035
Dolarul canadianCAD3.1625-0.0105
Coroana cehaCZK0.18430.0003
Coroana danezaDKK0.635-0.0009
Lira egipteanaEGP0.2395-0.0008
Forintul maghiar x 100HUF1.48980.0029
Yenul japonez x 100JPY3.80450.0137
Leul moldovenescMDL0.24540.0008
Coroana norvegianaNOK0.4849-0.0013
Zlotul polonezPLN1.09510.0015
Rubla ruseascaRUB0.063-0.0001
Coroana suedezaSEK0.4519-0.0017
Lira turceascaTRY0.7970.0037
Randul sud-african ZAR0.2984-0.0002
Realul brazilianBRL1.12840.0071
Renminbiul chinezescCNY0.6204-0.001
Rupia indianaINR0.059-0.0002
Wonul sud-corean x 100KRW0.3726-0.0011
Peso-ul mexicanMXN0.21810.0014
Dolarul neo-zeelandezNZD2.8757-0.0011
Dinarul sarbescRSD0.0401-0.0001
Hryvna ucraineanaUAH0.154-0.0008
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.1439-0.0023

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
15.02.20194.7383
14.02.20194.7451
13.02.20194.7435

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
15.02.20194.2016
14.02.20194.2100
13.02.20194.1917

Convertor valutar