Curs valutar 14.12.2018, curs BNR 14 Decembrie 2018, curs valutar BNR

Curs valutar 14.12.2018, curs valutar BNR de azi, curs BNR 14 Decembrie 2018, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 14.12.2018

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.6540.0055
Dolarul americanUSD4.11970.0336
Lira sterlinaGBP5.18670.0145
Franc elvetianCHF4.13410.0151
Gramul de aurXAU164.11370.9368
DSTXDR5.68470.0298
Dolarul australianAUD2.953-0.0025
Leva bulgareascaBGN2.37960.0028
Dolarul canadianCAD3.0770.0173
Coroana cehaCZK0.18040.0005
Coroana danezaDKK0.62340.0007
Lira egipteanaEGP0.22940.0018
Forintul maghiar x 100HUF1.4376-0.0007
Yenul japonez x 100JPY3.62880.0278
Leul moldovenescMDL0.2369-0.001
Coroana norvegianaNOK0.4780.0001
Zlotul polonezPLN1.0825-0.0002
Rubla ruseascaRUB0.0620.0004
Coroana suedezaSEK0.45270.0022
Lira turceascaTRY0.7601-0.0028
Randul sud-african ZAR0.2861-0.0029
Realul brazilianBRL1.0587-0.0012
Renminbiul chinezescCNY0.59710.0033
Rupia indianaINR0.05730.0003
Wonul sud-corean x 100KRW0.36320
Peso-ul mexicanMXN0.2017-0.0013
Dolarul neo-zeelandezNZD2.7976-0.0104
Dinarul sarbescRSD0.03930
Hryvna ucraineanaUAH0.14810.0011
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.12160.0092

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
14.12.20184.6540
13.12.20184.6485
12.12.20184.6605

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
14.12.20184.1197
13.12.20184.0861
12.12.20184.1120

Convertor valutar