Curs valutar 22.04.2018, curs BNR 22 Aprilie 2018, curs valutar BNR

Curs valutar 22.04.2018, curs valutar BNR de azi, curs BNR 22 Aprilie 2018, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 20.04.2018

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.66060.0027
Dolarul americanUSD3.78860.023
Lira sterlinaGBP5.3294-0.0174
Franc elvetianCHF3.89020.0023
Gramul de aurXAU163.2421-0.023
DSTXDR5.49860.0168
Dolarul australianAUD2.9142-0.022
Leva bulgareascaBGN2.3830.0014
Dolarul canadianCAD2.99020.0058
Coroana cehaCZK0.1840
Coroana danezaDKK0.62580.0004
Lira egipteanaEGP0.21430.0014
Forintul maghiar x 100HUF1.5010.0003
Yenul japonez x 100JPY3.51880.012
Leul moldovenescMDL0.22940.0001
Coroana norvegianaNOK0.4848-0.0009
Zlotul polonezPLN1.1168-0.0007
Rubla ruseascaRUB0.06170.0001
Coroana suedezaSEK0.44920.0003
Lira turceascaTRY0.9390.008
Randul sud-african ZAR0.31530.0006
Realul brazilianBRL1.11950.0056
Renminbiul chinezescCNY0.60210.0024
Rupia indianaINR0.05740.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.3539-0.001
Peso-ul mexicanMXN0.2054-0.0018
Dolarul neo-zeelandezNZD2.7346-0.019
Dinarul sarbescRSD0.03940
Hryvna ucraineanaUAH0.14480.0013
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.03150.0063

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
20.04.20184.6606
19.04.20184.6579
18.04.20184.6530

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
20.04.20183.7886
19.04.20183.7656
18.04.20183.7620

Convertor valutar