Curs valutar 25.02.2020, curs BNR 25 Februarie 2020, curs valutar BNR

Curs valutar 25.02.2020, curs valutar BNR de azi, curs BNR 25 Februarie 2020, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 24.02.2020

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.8024-0.0002
Dolarul americanUSD4.4395-0.0067
Lira sterlinaGBP5.7281-0.0125
Franc elvetianCHF4.5257-0.000100000000001
Gramul de aurXAU240.46066.9484
DSTXDR6.0526-0.0045
Dolarul australianAUD2.9261-0.0056
Leva bulgareascaBGN2.4555-0.0001
Dolarul canadianCAD3.3365-0.0167
Coroana cehaCZK0.1907-0.0012
Coroana danezaDKK0.6429-0.0001
Lira egipteanaEGP0.2849-0.0008
Forintul maghiar x 100HUF1.4215-0.002
Yenul japonez x 100JPY3.9880.0123
Leul moldovenescMDL0.2493-0.001
Coroana norvegianaNOK0.4732-0.0033
Zlotul polonezPLN1.1172-0.0051
Rubla ruseascaRUB0.068-0.0011
Coroana suedezaSEK0.45370.0001
Lira turceascaTRY0.7218-0.0084
Randul sud-african ZAR0.2931-0.0013
Realul brazilianBRL1.0116-0.0003
Renminbiul chinezescCNY0.6314-0.0009
Rupia indianaINR0.0617-0.0002
Wonul sud-corean x 100KRW0.3641-0.0026
Peso-ul mexicanMXN0.2319-0.0028
Dolarul neo-zeelandezNZD2.8034-0.0016
Dinarul sarbescRSD0.04080
Hryvna ucraineanaUAH0.181-0.0007
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.2086-0.0019

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
24.02.20204.8024
21.02.20204.8026
20.02.20204.7834

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
24.02.20204.4395
21.02.20204.4462
20.02.20204.4307

Convertor valutar