Curs valutar 18.06.2018, curs BNR 18 Iunie 2018, curs valutar BNR

Curs valutar 18.06.2018, curs valutar BNR de azi, curs BNR 18 Iunie 2018, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 18.06.2018

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.66620.0044
Dolarul americanUSD4.0240.0078
Lira sterlinaGBP5.331-0.0029
Franc elvetianCHF4.0360.007
Gramul de aurXAU165.675-2.1917
DSTXDR5.67550.0059
Dolarul australianAUD2.9961-0.0043
Leva bulgareascaBGN2.38580.0022
Dolarul canadianCAD3.05650.0001
Coroana cehaCZK0.1812-0.0001
Coroana danezaDKK0.62640.0007
Lira egipteanaEGP0.22540.0004
Forintul maghiar x 100HUF1.44540.0012
Yenul japonez x 100JPY3.63860.0049
Leul moldovenescMDL0.240.0046
Coroana norvegianaNOK0.4938-0.0003
Zlotul polonezPLN1.088-0.002
Rubla ruseascaRUB0.0636-0.0004
Coroana suedezaSEK0.4548-0.0037
Lira turceascaTRY0.85180.0042
Randul sud-african ZAR0.2988-0.0009
Realul brazilianBRL1.07880.0234
Renminbiul chinezescCNY0.6249-0.0007
Rupia indianaINR0.05910
Wonul sud-corean x 100KRW0.3644-0.0023
Peso-ul mexicanMXN0.19440.0021
Dolarul neo-zeelandezNZD2.79580.0042
Dinarul sarbescRSD0.03950
Hryvna ucraineanaUAH0.15270.0003
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.09550.0021

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
18.06.20184.6662
15.06.20184.6618
14.06.20184.6656

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
18.06.20184.0240
15.06.20184.0162
14.06.20183.9462

Convertor valutar