Curs valutar 22.04.2019, curs BNR 22 Aprilie 2019, curs valutar BNR

Curs valutar 22.04.2019, curs valutar BNR de azi, curs BNR 22 Aprilie 2019, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 19.04.2019

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.7607-0.0012
Dolarul americanUSD4.23270.000500000000001
Lira sterlinaGBP5.5053-0.0017
Franc elvetianCHF4.1761-0.0089
Gramul de aurXAU173.56010.0121
DSTXDR5.87210
Dolarul australianAUD3.0277-0.0019
Leva bulgareascaBGN2.4341-0.0007
Dolarul canadianCAD3.16610.0007
Coroana cehaCZK0.1853-0.0001
Coroana danezaDKK0.6376-0.0002
Lira egipteanaEGP0.2461-0.0003
Forintul maghiar x 100HUF1.48790.0011
Yenul japonez x 100JPY3.78340.0017
Leul moldovenescMDL0.23620.0007
Coroana norvegianaNOK0.49790.0021
Zlotul polonezPLN1.11250
Rubla ruseascaRUB0.06620.0001
Coroana suedezaSEK0.45520.001
Lira turceascaTRY0.73130.0037
Randul sud-african ZAR0.30090.0006
Realul brazilianBRL1.07780.0032
Renminbiul chinezescCNY0.63130.0003
Rupia indianaINR0.0610.0002
Wonul sud-corean x 100KRW0.37230.0004
Peso-ul mexicanMXN0.22540.0013
Dolarul neo-zeelandezNZD2.8313-0.0032
Dinarul sarbescRSD0.04030
Hryvna ucraineanaUAH0.1580.0002
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.15230.0001

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
19.04.20194.7607
18.04.20194.7619
17.04.20194.7622

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
19.04.20194.2327
18.04.20194.2322
17.04.20194.2114

Convertor valutar