Curs valutar 10.08.2022, curs BNR 10 August 2022, curs valutar BNR

Curs valutar 10.08.2022, curs valutar BNR de azi, curs BNR 10 August 2022, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 10.08.2022

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.91320.0081999999999995
Dolarul americanUSD4.80270.0122
Lira sterlinaGBP5.8083-0.00060000000000038
Franc elvetianCHF5.05760.0286
Gramul de aurXAU277.15951.5688
DSTXDR6.34330.0128
Dolarul australianAUD3.34990.0017
Leva bulgareascaBGN2.51210.0042000000000004
Dolarul canadianCAD3.7310.0019999999999998
Coroana cehaCZK0.20120.001
Coroana danezaDKK0.66030.0011
Lira egipteanaEGP0.25080.00060000000000004
Forintul maghiar x 100HUF1.2315-0.0112
Yenul japonez x 100JPY3.55980.008
Leul moldovenescMDL0.249-0.00029999999999999
Coroana norvegianaNOK0.49630.0024
Zlotul polonezPLN1.04410.00090000000000012
Rubla ruseascaRUB0.07930.00059999999999999
Coroana suedezaSEK0.47330.001
Lira turceascaTRY0.26760.00090000000000001
Randul sud-african ZAR0.29110.0028
Realul brazilianBRL0.9371-9.9999999999989E-5
Renminbiul chinezescCNY0.71090.0014
Rupia indianaINR0.06040.00020000000000001
Wonul sud-corean x 100KRW0.3664-0.00080000000000002
Peso-ul mexicanMXN0.23780.00080000000000002
Dolarul neo-zeelandezNZD3.03310.0149
Dinarul sarbescRSD0.04190.0001
Hryvna ucraineanaUAH0.13030.00040000000000001
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.30760.0034000000000001

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
10.08.20224.9132
09.08.20224.9050
08.08.20224.9210

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
10.08.20224.8027
09.08.20224.7905
08.08.20224.8330

Convertor valutar