Curs valutar 26.05.2020, curs BNR 26 Mai 2020, curs valutar BNR

Curs valutar 26.05.2020, curs valutar BNR de azi, curs BNR 26 Mai 2020, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 26.05.2020

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.84150.0019
Dolarul americanUSD4.4172-0.0234
Lira sterlinaGBP5.43840.0286
Franc elvetianCHF4.5621-0.0064
Gramul de aurXAU244.5322-2.4963
DSTXDR6.031-0.0158
Dolarul australianAUD2.92330.0193
Leva bulgareascaBGN2.47540.0009
Dolarul canadianCAD3.18040.0038
Coroana cehaCZK0.17870.0012
Coroana danezaDKK0.64940.0004
Lira egipteanaEGP0.2785-0.0015
Forintul maghiar x 100HUF1.38550.0051
Yenul japonez x 100JPY4.1021-0.0199
Leul moldovenescMDL0.2505-0.0004
Coroana norvegianaNOK0.44450.0012
Zlotul polonezPLN1.08590.0129
Rubla ruseascaRUB0.06220.0001
Coroana suedezaSEK0.4587-0.0001
Lira turceascaTRY0.65330.0014
Randul sud-african ZAR0.25340.0012
Realul brazilianBRL0.81150.0091
Renminbiul chinezescCNY0.6193-0.0029
Rupia indianaINR0.0584-0.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.35850.0009
Peso-ul mexicanMXN0.19960.0043
Dolarul neo-zeelandezNZD2.72830.0198
Dinarul sarbescRSD0.04120
Hryvna ucraineanaUAH0.164-0.0012
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.2026-0.0063

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
26.05.20204.8415
25.05.20204.8396
22.05.20204.8422

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
26.05.20204.4172
25.05.20204.4406
22.05.20204.4424

Convertor valutar