Curs valutar 23.07.2018, curs BNR 23 Iulie 2018, curs valutar BNR

Curs valutar 23.07.2018, curs valutar BNR de azi, curs BNR 23 Iulie 2018, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 20.07.2018

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.65620.0013
Dolarul americanUSD3.9954-0.0174
Lira sterlinaGBP5.2019-0.0131
Franc elvetianCHF4.0019-0.0018
Gramul de aurXAU157.3290.3305
DSTXDR5.5975-0.013
Dolarul australianAUD2.9463-0.0033
Leva bulgareascaBGN2.38070.0007
Dolarul canadianCAD3.0169-0.0153
Coroana cehaCZK0.180.0002
Coroana danezaDKK0.62480.0003
Lira egipteanaEGP0.2232-0.0011
Forintul maghiar x 100HUF1.4298-0.0027
Yenul japonez x 100JPY3.55340.0036
Leul moldovenescMDL0.24090.0006
Coroana norvegianaNOK0.4865-0.0001
Zlotul polonezPLN1.0765-0.0012
Rubla ruseascaRUB0.063-0.0002
Coroana suedezaSEK0.44910.0001
Lira turceascaTRY0.83190.0021
Randul sud-african ZAR0.2967-0.0018
Realul brazilianBRL1.04320.0012
Renminbiul chinezescCNY0.5894-0.0025
Rupia indianaINR0.058-0.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.35220.0002
Peso-ul mexicanMXN0.2098-0.001
Dolarul neo-zeelandezNZD2.7025-0.0003
Dinarul sarbescRSD0.03950
Hryvna ucraineanaUAH0.1511-0.0003
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.0877-0.0048

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
20.07.20184.6562
19.07.20184.6549
18.07.20184.6541

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
20.07.20183.9954
19.07.20184.0128
18.07.20184.0032

Convertor valutar