Curs valutar 30.09.2016, curs BNR 30 Septembrie 2016, curs valutar BNR

Curs valutar 30.09.2016, curs valutar BNR de azi, curs BNR 30 Septembrie 2016, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 30.09.2016

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.45230.000900000000001
Dolarul americanUSD3.98220.0134
Lira sterlinaGBP5.16270.0052
Franc elvetianCHF4.10410.0167
Gramul de aurXAU169.87341.215
DSTXDR5.56110.0127
Dolarul australianAUD3.0334-0.0075
Leva bulgareascaBGN2.27640.0004
Dolarul canadianCAD3.025-0.0036
Coroana cehaCZK0.16480.0001
Coroana danezaDKK0.59750.0002
Lira egipteanaEGP0.44840.0015
Forintul maghiar x 100HUF1.4386-0.0068
Yenul japonez x 100JPY3.93730.0221
Leul moldovenescMDL0.20090.0001
Coroana norvegianaNOK0.49490.0028
Zlotul polonezPLN1.0325-0.0027
Rubla ruseascaRUB0.06290.0001
Coroana suedezaSEK0.4627-0.0004
Lira turceascaTRY1.32550.0025
Randul sud-african ZAR0.2857-0.003
Realul brazilianBRL1.2216-0.0127
Renminbiul chinezescCNY0.59710.002
Rupia indianaINR0.05980.0005
Wonul sud-corean x 100KRW0.36150.0011
Peso-ul mexicanMXN0.2035-0.0009
Dolarul neo-zeelandezNZD2.89060.005
Dinarul sarbescRSD0.03610
Hryvna ucraineanaUAH0.15360.0005
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.08410.0036

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
30.09.20164.4523
29.09.20164.4514
28.09.20164.4493

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
30.09.20163.9822
29.09.20163.9688
28.09.20163.9660

Convertor valutar