Curs valutar 31.03.2020, curs BNR 31 Martie 2020, curs valutar BNR

Curs valutar 31.03.2020, curs valutar BNR de azi, curs BNR 31 Martie 2020, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 30.03.2020

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.8297-0.0035
Dolarul americanUSD4.3637-0.0253
Lira sterlinaGBP5.40960.0337
Franc elvetianCHF4.56560.004
Gramul de aurXAU227.5171-1.3885
DSTXDR5.9824-0.0155
Dolarul australianAUD2.68260.014
Leva bulgareascaBGN2.4694-0.0018
Dolarul canadianCAD3.095-0.0219
Coroana cehaCZK0.1772-0.0004
Coroana danezaDKK0.6468-0.0009
Lira egipteanaEGP0.2766-0.0021
Forintul maghiar x 100HUF1.3503-0.0153
Yenul japonez x 100JPY4.04870.013
Leul moldovenescMDL0.2426-0.0018
Coroana norvegianaNOK0.4112-0.0051
Zlotul polonezPLN1.065-0.0006
Rubla ruseascaRUB0.0549-0.0014
Coroana suedezaSEK0.437-0.0028
Lira turceascaTRY0.6698-0.0118
Randul sud-african ZAR0.2446-0.0057
Realul brazilianBRL0.8555-0.0182
Renminbiul chinezescCNY0.6153-0.0036
Rupia indianaINR0.0578-0.0009
Wonul sud-corean x 100KRW0.3561-0.0038
Peso-ul mexicanMXN0.1844-0.0039
Dolarul neo-zeelandezNZD2.62330.0097
Dinarul sarbescRSD0.04110
Hryvna ucraineanaUAH0.1554-0.0009
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.188-0.0069

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
30.03.20204.8297
27.03.20204.8332
26.03.20204.8345

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
30.03.20204.3637
27.03.20204.3890
26.03.20204.4143

Convertor valutar