Curs valutar 13.12.2018, curs BNR 13 Decembrie 2018, curs valutar BNR

Curs valutar 13.12.2018, curs valutar BNR de azi, curs BNR 13 Decembrie 2018, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 13.12.2018

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.6485-0.012
Dolarul americanUSD4.0861-0.0259
Lira sterlinaGBP5.17220.0142
Franc elvetianCHF4.119-0.0178
Gramul de aurXAU163.1769-1.4147
DSTXDR5.6549-0.0246
Dolarul australianAUD2.9555-0.0097
Leva bulgareascaBGN2.3768-0.0061
Dolarul canadianCAD3.0597-0.0146
Coroana cehaCZK0.1799-0.0002
Coroana danezaDKK0.6227-0.0016
Lira egipteanaEGP0.2276-0.002
Forintul maghiar x 100HUF1.4383-0.002
Yenul japonez x 100JPY3.601-0.024
Leul moldovenescMDL0.23790.0004
Coroana norvegianaNOK0.4779-0.0011
Zlotul polonezPLN1.0827-0.0008
Rubla ruseascaRUB0.0616-0.0003
Coroana suedezaSEK0.45050.001
Lira turceascaTRY0.7629-0.0017
Randul sud-african ZAR0.2890.0022
Realul brazilianBRL1.05990.0066
Renminbiul chinezescCNY0.5938-0.003
Rupia indianaINR0.057-0.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.3632-0.0011
Peso-ul mexicanMXN0.203-0.0013
Dolarul neo-zeelandezNZD2.808-0.0096
Dinarul sarbescRSD0.0393-0.0001
Hryvna ucraineanaUAH0.147-0.0008
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.1124-0.0071

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
13.12.20184.6485
12.12.20184.6605
11.12.20184.6528

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
13.12.20184.0861
12.12.20184.1120
11.12.20184.0873

Convertor valutar