Curs valutar 20.08.2019, curs BNR 20 August 2019, curs valutar BNR

Curs valutar 20.08.2019, curs valutar BNR de azi, curs BNR 20 August 2019, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 19.08.2019

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.72840.000999999999999
Dolarul americanUSD4.2575-0.0081
Lira sterlinaGBP5.1609-0.0221
Franc elvetianCHF4.3494-0.0012
Gramul de aurXAU205.1029-1.9279
DSTXDR5.8422-0.0095
Dolarul australianAUD2.8836-0.0073
Leva bulgareascaBGN2.41760.0005
Dolarul canadianCAD3.21120.0029
Coroana cehaCZK0.1835-0.0001
Coroana danezaDKK0.6340.0002
Lira egipteanaEGP0.2565-0.0008
Forintul maghiar x 100HUF1.4534-0.0032
Yenul japonez x 100JPY3.9953-0.0123
Leul moldovenescMDL0.24320.001
Coroana norvegianaNOK0.473-0.0014
Zlotul polonezPLN1.0852-0.0045
Rubla ruseascaRUB0.0637-0.001
Coroana suedezaSEK0.44-0.0009
Lira turceascaTRY0.7617-0.0077
Randul sud-african ZAR0.2777-0.0033
Realul brazilianBRL1.0634-0.0053
Renminbiul chinezescCNY0.6041-0.0018
Rupia indianaINR0.0596-0.0004
Wonul sud-corean x 100KRW0.352-0.0005
Peso-ul mexicanMXN0.2162-0.0019
Dolarul neo-zeelandezNZD2.7306-0.0106
Dinarul sarbescRSD0.04020
Hryvna ucraineanaUAH0.1690.0005
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.1591-0.0023

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
19.08.20194.7284
16.08.20194.7274
14.08.20194.7216

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
19.08.20194.2575
16.08.20194.2656
14.08.20194.2238

Convertor valutar