Curs valutar 28.01.2021, curs BNR 28 Ianuarie 2021, curs valutar BNR

Curs valutar 28.01.2021, curs valutar BNR de azi, curs BNR 28 Ianuarie 2021, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 27.01.2021

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.8745-9.99999999998E-5
Dolarul americanUSD4.0189-0.000599999999999
Lira sterlinaGBP5.5210.0341
Franc elvetianCHF4.52790.0089
Gramul de aurXAU238.4625-0.7329
DSTXDR5.79370.003
Dolarul australianAUD3.1060.0117
Leva bulgareascaBGN2.49230
Dolarul canadianCAD3.15920.0074
Coroana cehaCZK0.18760.0009
Coroana danezaDKK0.65530.0001
Lira egipteanaEGP0.25570.0005
Forintul maghiar x 100HUF1.3547-0.0045
Yenul japonez x 100JPY3.87340.0008
Leul moldovenescMDL0.2310.0013
Coroana norvegianaNOK0.4685-0.001
Zlotul polonezPLN1.07220.001
Rubla ruseascaRUB0.05330.0001
Coroana suedezaSEK0.4826-0.0007
Lira turceascaTRY0.54570
Randul sud-african ZAR0.2650.0022
Realul brazilianBRL0.75040.0152
Renminbiul chinezescCNY0.62130.0002
Rupia indianaINR0.05510.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.36350
Peso-ul mexicanMXN0.20030.0008
Dolarul neo-zeelandezNZD2.90660.0131
Dinarul sarbescRSD0.0414-0.0001
Hryvna ucraineanaUAH0.14270
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.0941-0.0002

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
27.01.20214.8745
26.01.20214.8746
25.01.20214.8744

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
27.01.20214.0189
26.01.20214.0195
25.01.20214.0105

Convertor valutar