Curs valutar 23.04.2021, curs BNR 23 Aprilie 2021, curs valutar BNR

Curs valutar 23.04.2021, curs valutar BNR de azi, curs BNR 23 Aprilie 2021, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 22.04.2021

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.9255-0.0005
Dolarul americanUSD4.0911-0.012
Lira sterlinaGBP5.687-0.0303
Franc elvetianCHF4.4662-0.0073
Gramul de aurXAU235.14570.4243
DSTXDR5.8684-0.0119
Dolarul australianAUD3.16840.0019
Leva bulgareascaBGN2.5183-0.0003
Dolarul canadianCAD3.27370.0155
Coroana cehaCZK0.19040.0002
Coroana danezaDKK0.6623-0.0001
Lira egipteanaEGP0.26120.0001
Forintul maghiar x 100HUF1.3555-0.0043
Yenul japonez x 100JPY3.7858-0.008
Leul moldovenescMDL0.22770.0006
Coroana norvegianaNOK0.49170.0012
Zlotul polonezPLN1.081-0.0008
Rubla ruseascaRUB0.05370.0004
Coroana suedezaSEK0.48670.0021
Lira turceascaTRY0.4937-0.0083
Randul sud-african ZAR0.2866-0.0006
Realul brazilianBRL0.7346-0.0022
Renminbiul chinezescCNY0.6302-0.0011
Rupia indianaINR0.05450.0002
Wonul sud-corean x 100KRW0.3658-0.0007
Peso-ul mexicanMXN0.2051-0.0006
Dolarul neo-zeelandezNZD2.9371-0.0079
Dinarul sarbescRSD0.04190
Hryvna ucraineanaUAH0.1457-0.0001
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.1138-0.0033

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
22.04.20214.9255
21.04.20214.9260
20.04.20214.9279

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
22.04.20214.0911
21.04.20214.1031
20.04.20214.0872

Convertor valutar