Curs valutar 19.11.2019, curs BNR 19 Noiembrie 2019, curs valutar BNR

Curs valutar 19.11.2019, curs valutar BNR de azi, curs BNR 19 Noiembrie 2019, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 19.11.2019

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.77590.003
Dolarul americanUSD4.3145-0.0014
Lira sterlinaGBP5.581-0.0128
Franc elvetianCHF4.3522-0.0064
Gramul de aurXAU203.30310.9771
DSTXDR5.9366-0.0009
Dolarul australianAUD2.9420.0037
Leva bulgareascaBGN2.44190.0015
Dolarul canadianCAD3.26660.0021
Coroana cehaCZK0.18680.0004
Coroana danezaDKK0.63910.0004
Lira egipteanaEGP0.26780.0003
Forintul maghiar x 100HUF1.42620.0027
Yenul japonez x 100JPY3.96460.0071
Leul moldovenescMDL0.24620.0005
Coroana norvegianaNOK0.4732-0.0012
Zlotul polonezPLN1.1132-0.0001
Rubla ruseascaRUB0.06770.0001
Coroana suedezaSEK0.44840.0005
Lira turceascaTRY0.75490.0036
Randul sud-african ZAR0.29280.0006
Realul brazilianBRL1.0229-0.0056
Renminbiul chinezescCNY0.6143-0.0009
Rupia indianaINR0.06010
Wonul sud-corean x 100KRW0.37-0.0004
Peso-ul mexicanMXN0.2237-0.0006
Dolarul neo-zeelandezNZD2.76460.0018
Dinarul sarbescRSD0.04070.0001
Hryvna ucraineanaUAH0.1784-0.0002
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.1747-0.0003

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
19.11.20194.7759
18.11.20194.7729
15.11.20194.7667

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
19.11.20194.3145
18.11.20194.3159
15.11.20194.3224

Convertor valutar