Curs valutar 20.11.2018, curs BNR 20 Noiembrie 2018, curs valutar BNR

Curs valutar 20.11.2018, curs valutar BNR de azi, curs BNR 20 Noiembrie 2018, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 20.11.2018

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.66620.0012
Dolarul americanUSD4.0794-0.0061
Lira sterlinaGBP5.2488-0.0052
Franc elvetianCHF4.10960.0116
Gramul de aurXAU160.52250.0195
DSTXDR5.6614-0.0041
Dolarul australianAUD2.965-0.0201
Leva bulgareascaBGN2.38580.0006
Dolarul canadianCAD3.096-0.0067
Coroana cehaCZK0.1792-0.0002
Coroana danezaDKK0.62530.0002
Lira egipteanaEGP0.22780.0002
Forintul maghiar x 100HUF1.45180.0007
Yenul japonez x 100JPY3.62680.0027
Leul moldovenescMDL0.2385-0.0021
Coroana norvegianaNOK0.4807-0.003
Zlotul polonezPLN1.0782-0.0006
Rubla ruseascaRUB0.06210.0001
Coroana suedezaSEK0.4525-0.0012
Lira turceascaTRY0.7611-0.0095
Randul sud-african ZAR0.2901-0.0018
Realul brazilianBRL1.0861-0.0053
Renminbiul chinezescCNY0.5875-0.0009
Rupia indianaINR0.05710.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.3616-0.001
Peso-ul mexicanMXN0.2001-0.0024
Dolarul neo-zeelandezNZD2.7937-0.0001
Dinarul sarbescRSD0.0394-0.0001
Hryvna ucraineanaUAH0.1470
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.1106-0.0017

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
20.11.20184.6662
19.11.20184.6650
16.11.20184.6639

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
20.11.20184.0794
19.11.20184.0855
16.11.20184.1179

Convertor valutar