Curs valutar 31.10.2020, curs BNR 31 Octombrie 2020, curs valutar BNR

Curs valutar 31.10.2020, curs valutar BNR de azi, curs BNR 31 Octombrie 2020, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 30.10.2020

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.8743-0.0004
Dolarul americanUSD4.17680.018
Lira sterlinaGBP5.41110.0095
Franc elvetianCHF4.5595-0.0046
Gramul de aurXAU251.67930.4237
DSTXDR5.89440.0164
Dolarul australianAUD2.93770.0069
Leva bulgareascaBGN2.4922-0.0002
Dolarul canadianCAD3.13430.0122
Coroana cehaCZK0.17850.0006
Coroana danezaDKK0.6545-0.0001
Lira egipteanaEGP0.2660.0011
Forintul maghiar x 100HUF1.32690.0049
Yenul japonez x 100JPY4.00060.0054
Leul moldovenescMDL0.24440.0005
Coroana norvegianaNOK0.4377-0.0023
Zlotul polonezPLN1.05470.0036
Rubla ruseascaRUB0.05270.0003
Coroana suedezaSEK0.46940.0009
Lira turceascaTRY0.50080.0013
Randul sud-african ZAR0.2560.003
Realul brazilianBRL0.7227-0.001
Renminbiul chinezescCNY0.62440.0045
Rupia indianaINR0.0560.0002
Wonul sud-corean x 100KRW0.36830.0015
Peso-ul mexicanMXN0.19540.0012
Dolarul neo-zeelandezNZD2.76940.0085
Dinarul sarbescRSD0.0414-0.0001
Hryvna ucraineanaUAH0.14680.0006
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.13710.0049

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
30.10.20204.8743
29.10.20204.8747
28.10.20204.8746

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
30.10.20204.1768
29.10.20204.1588
28.10.20204.1525

Convertor valutar