Curs valutar 12.12.2019, curs BNR 12 Decembrie 2019, curs valutar BNR

Curs valutar 12.12.2019, curs valutar BNR de azi, curs BNR 12 Decembrie 2019, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 12.12.2019

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.7791-0.0003
Dolarul americanUSD4.2931-0.0193
Lira sterlinaGBP5.6655-0.006
Franc elvetianCHF4.3703-0.0082
Gramul de aurXAU203.57450.1516
DSTXDR5.9269-0.0164
Dolarul australianAUD2.95520.0076
Leva bulgareascaBGN2.4435-0.0001
Dolarul canadianCAD3.25980.002
Coroana cehaCZK0.18730
Coroana danezaDKK0.6395-0.0001
Lira egipteanaEGP0.266-0.0006
Forintul maghiar x 100HUF1.45030.0044
Yenul japonez x 100JPY3.9511-0.0172
Leul moldovenescMDL0.24870.0002
Coroana norvegianaNOK0.47190.001
Zlotul polonezPLN1.11670.0009
Rubla ruseascaRUB0.0680.0001
Coroana suedezaSEK0.45730.0001
Lira turceascaTRY0.74370.0013
Randul sud-african ZAR0.29290.0012
Realul brazilianBRL1.0410.0009
Renminbiul chinezescCNY0.6102-0.0024
Rupia indianaINR0.0606-0.0002
Wonul sud-corean x 100KRW0.36110.0001
Peso-ul mexicanMXN0.22480.0006
Dolarul neo-zeelandezNZD2.8260.0032
Dinarul sarbescRSD0.04070
Hryvna ucraineanaUAH0.1822-0.0002
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.1688-0.0053

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
12.12.20194.7791
11.12.20194.7794
10.12.20194.7787

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
12.12.20194.2931
11.12.20194.3124
10.12.20194.3149

Convertor valutar