Curs valutar 30.05.2016, curs BNR 30 Mai 2016, curs valutar BNR

Curs valutar 30.05.2016, curs valutar BNR de azi, curs BNR 30 Mai 2016, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 27.05.2016

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.50740.0015
Dolarul americanUSD4.03180.0027
Lira sterlinaGBP5.9133-0.0124
Franc elvetianCHF4.06970.0028
Gramul de aurXAU158.0543-0.9253
DSTXDR5.66880.0025
Dolarul australianAUD2.91260.007
Leva bulgareascaBGN2.30460.0007
Dolarul canadianCAD3.094-0.0134
Coroana cehaCZK0.16670
Coroana danezaDKK0.60610.0002
Lira egipteanaEGP0.4540.0003
Forintul maghiar x 100HUF1.4347-0.0024
Yenul japonez x 100JPY3.67590.0121
Leul moldovenescMDL0.201-0.0012
Coroana norvegianaNOK0.486-0.0001
Zlotul polonezPLN1.02410
Rubla ruseascaRUB0.0611-0.0007
Coroana suedezaSEK0.48630.0007
Lira turceascaTRY1.3698-0.001
Randul sud-african ZAR0.25930.0007
Realul brazilianBRL1.12570.0009
Renminbiul chinezescCNY0.61460.0004
Rupia indianaINR0.06020.0002
Wonul sud-corean x 100KRW0.34210.001
Peso-ul mexicanMXN0.2182-0.0004
Dolarul neo-zeelandezNZD2.71920.0073
Dinarul sarbescRSD0.0365-0.0001
Hryvna ucraineanaUAH0.16050.0001
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.09770.0007

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
27.05.20164.5074
26.05.20164.5059
25.05.20164.5061

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
27.05.20164.0318
26.05.20164.0291
25.05.20164.0417

Convertor valutar