Curs valutar 26.03.2019, curs BNR 26 Martie 2019, curs valutar BNR

Curs valutar 26.03.2019, curs valutar BNR de azi, curs BNR 26 Martie 2019, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 26.03.2019

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.75640.0026
Dolarul americanUSD4.2005-0.0008
Lira sterlinaGBP5.55750.0231
Franc elvetianCHF4.22960.0012
Gramul de aurXAU177.5598-0.3347
DSTXDR5.85340.0016
Dolarul australianAUD2.99550.0165
Leva bulgareascaBGN2.43190.0013
Dolarul canadianCAD3.13750.0051
Coroana cehaCZK0.18460
Coroana danezaDKK0.63720.0003
Lira egipteanaEGP0.2429-0.0004
Forintul maghiar x 100HUF1.50630.0055
Yenul japonez x 100JPY3.805-0.0075
Leul moldovenescMDL0.2435-0.0002
Coroana norvegianaNOK0.49320.0009
Zlotul polonezPLN1.10760.0017
Rubla ruseascaRUB0.06540
Coroana suedezaSEK0.45550.0003
Lira turceascaTRY0.7620.0199
Randul sud-african ZAR0.29220.0011
Realul brazilianBRL1.08950.0143
Renminbiul chinezescCNY0.6257-0.0001
Rupia indianaINR0.0609-0.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.3704-0.0003
Peso-ul mexicanMXN0.2210.0012
Dolarul neo-zeelandezNZD2.90020.0108
Dinarul sarbescRSD0.04030
Hryvna ucraineanaUAH0.1555-0.0005
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.1436-0.0002

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
26.03.20194.7564
25.03.20194.7538
22.03.20194.7509

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
26.03.20194.2005
25.03.20194.2013
22.03.20194.1988

Convertor valutar