Curs valutar 21.10.2019, curs BNR 21 Octombrie 2019, curs valutar BNR

Curs valutar 21.10.2019, curs valutar BNR de azi, curs BNR 21 Octombrie 2019, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 21.10.2019

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.75920.0036
Dolarul americanUSD4.2607-0.0125
Lira sterlinaGBP5.53230.0198
Franc elvetianCHF4.3260.0017
Gramul de aurXAU204.2784-0.126
DSTXDR5.8777-0.0059
Dolarul australianAUD2.93140.0112
Leva bulgareascaBGN2.43330.0018
Dolarul canadianCAD3.2512-0.0014
Coroana cehaCZK0.18570.0004
Coroana danezaDKK0.6370.0004
Lira egipteanaEGP0.26290
Forintul maghiar x 100HUF1.44130.0033
Yenul japonez x 100JPY3.9243-0.0076
Leul moldovenescMDL0.2457-0.0001
Coroana norvegianaNOK0.46710.002
Zlotul polonezPLN1.11190.002
Rubla ruseascaRUB0.06690.0001
Coroana suedezaSEK0.44320.0019
Lira turceascaTRY0.7329-0.0048
Randul sud-african ZAR0.2887-0.0006
Realul brazilianBRL1.03620.0096
Renminbiul chinezescCNY0.6024-0.0009
Rupia indianaINR0.06020.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.36370.0016
Peso-ul mexicanMXN0.2230.0005
Dolarul neo-zeelandezNZD2.73260.0113
Dinarul sarbescRSD0.04050.0001
Hryvna ucraineanaUAH0.1707-0.0001
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.1599-0.0034

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
21.10.20194.7592
18.10.20194.7556
17.10.20194.7550

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
21.10.20194.2607
18.10.20194.2732
17.10.20194.2719

Convertor valutar