Curs valutar 19.11.2017, curs BNR 19 Noiembrie 2017, curs valutar BNR

Curs valutar 19.11.2017, curs valutar BNR de azi, curs BNR 19 Noiembrie 2017, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 17.11.2017

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.640.0013
Dolarul americanUSD3.9322-0.0072
Lira sterlinaGBP5.20760.0078
Franc elvetianCHF3.9662-0.0068
Gramul de aurXAU162.28040.3699
DSTXDR5.5512-0.0029
Dolarul australianAUD2.9665-0.0251
Leva bulgareascaBGN2.37240.0006
Dolarul canadianCAD3.0837-0.0021
Coroana cehaCZK0.18150
Coroana danezaDKK0.62350.0002
Lira egipteanaEGP0.2229-0.0006
Forintul maghiar x 100HUF1.48780.0026
Yenul japonez x 100JPY3.49280.0132
Leul moldovenescMDL0.22360.0018
Coroana norvegianaNOK0.48040.0001
Zlotul polonezPLN1.0942-0.0012
Rubla ruseascaRUB0.0660.0002
Coroana suedezaSEK0.4678-0.0011
Lira turceascaTRY1.0112-0.0077
Randul sud-african ZAR0.27760.0019
Realul brazilianBRL1.2010.0119
Renminbiul chinezescCNY0.5927-0.0014
Rupia indianaINR0.06050.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.3585-0.0006
Peso-ul mexicanMXN0.20630.0007
Dolarul neo-zeelandezNZD2.6682-0.0303
Dinarul sarbescRSD0.03920
Hryvna ucraineanaUAH0.1490.0001
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.0706-0.002

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
17.11.20174.6400
16.11.20174.6387
15.11.20174.6306

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
17.11.20173.9322
16.11.20173.9394
15.11.20173.9108

Convertor valutar