Curs valutar 21.07.2019, curs BNR 21 Iulie 2019, curs valutar BNR

Curs valutar 21.07.2019, curs valutar BNR de azi, curs BNR 21 Iulie 2019, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 19.07.2019

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.7315-0.0011
Dolarul americanUSD4.2103-0.0036
Lira sterlinaGBP5.27270.0189
Franc elvetianCHF4.280.0056
Gramul de aurXAU194.90912.3709
DSTXDR5.8236-0.0012
Dolarul australianAUD2.97070.0075
Leva bulgareascaBGN2.4192-0.0005
Dolarul canadianCAD3.22890.0012
Coroana cehaCZK0.18520.0003
Coroana danezaDKK0.6337-0.0001
Lira egipteanaEGP0.25330
Forintul maghiar x 100HUF1.45410.005
Yenul japonez x 100JPY3.91-0.0004
Leul moldovenescMDL0.23950.0005
Coroana norvegianaNOK0.49210.002
Zlotul polonezPLN1.11150.0013
Rubla ruseascaRUB0.0668-0.0002
Coroana suedezaSEK0.4499-0.0004
Lira turceascaTRY0.74530.0059
Randul sud-african ZAR0.30230.0016
Realul brazilianBRL1.13220.0125
Renminbiul chinezescCNY0.6121-0.0004
Rupia indianaINR0.06110
Wonul sud-corean x 100KRW0.35820.0006
Peso-ul mexicanMXN0.22170.0012
Dolarul neo-zeelandezNZD2.85030.0105
Dinarul sarbescRSD0.04020
Hryvna ucraineanaUAH0.16350.0019
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.1462-0.001

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
19.07.20194.7315
18.07.20194.7326
17.07.20194.7345

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
19.07.20194.2103
18.07.20194.2139
17.07.20194.2201

Convertor valutar