Curs valutar 26.05.2018, curs BNR 26 Mai 2018, curs valutar BNR

Curs valutar 26.05.2018, curs valutar BNR de azi, curs BNR 26 Mai 2018, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 25.05.2018

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.62880.0045
Dolarul americanUSD3.95240.0093
Lira sterlinaGBP5.278-0.0045
Franc elvetianCHF3.97990.002
Gramul de aurXAU165.78991.4152
DSTXDR5.6050.0097
Dolarul australianAUD2.99960.0204
Leva bulgareascaBGN2.36670.0023
Dolarul canadianCAD3.0615-0.0039
Coroana cehaCZK0.1793-0.0001
Coroana danezaDKK0.62140.0006
Lira egipteanaEGP0.22060.0005
Forintul maghiar x 100HUF1.4479-0.0034
Yenul japonez x 100JPY3.610.0172
Leul moldovenescMDL0.2348-0.0004
Coroana norvegianaNOK0.4876-0.0002
Zlotul polonezPLN1.0752-0.002
Rubla ruseascaRUB0.0641-0.0001
Coroana suedezaSEK0.45370.0025
Lira turceascaTRY0.8331-0.0069
Randul sud-african ZAR0.3170.0004
Realul brazilianBRL1.083-0.004
Renminbiul chinezescCNY0.61870.001
Rupia indianaINR0.05830.0006
Wonul sud-corean x 100KRW0.36680.001
Peso-ul mexicanMXN0.2020.0012
Dolarul neo-zeelandezNZD2.74060.0144
Dinarul sarbescRSD0.03920.0001
Hryvna ucraineanaUAH0.15110.0002
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.0760.0025

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
25.05.20184.6288
24.05.20184.6243
23.05.20184.6292

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
25.05.20183.9524
24.05.20183.9431
23.05.20183.9502

Convertor valutar