Curs valutar 17.06.2019, curs BNR 17 Iunie 2019, curs valutar BNR

Curs valutar 17.06.2019, curs valutar BNR de azi, curs BNR 17 Iunie 2019, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 14.06.2019

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.72280.000100000000001
Dolarul americanUSD4.18990.0066
Lira sterlinaGBP5.3006-0.000999999999999
Franc elvetianCHF4.2095-0.0025
Gramul de aurXAU182.34492.5259
DSTXDR5.7990.0062
Dolarul australianAUD2.89120.0024
Leva bulgareascaBGN2.41470
Dolarul canadianCAD3.14210.0008
Coroana cehaCZK0.18480.0002
Coroana danezaDKK0.63250.0002
Lira egipteanaEGP0.250.0004
Forintul maghiar x 100HUF1.46790.0023
Yenul japonez x 100JPY3.87260.0153
Leul moldovenescMDL0.23010
Coroana norvegianaNOK0.4828-0.0002
Zlotul polonezPLN1.10970.001
Rubla ruseascaRUB0.0650.0003
Coroana suedezaSEK0.44360.0023
Lira turceascaTRY0.7083-0.0066
Randul sud-african ZAR0.28260.001
Realul brazilianBRL1.08850.0068
Renminbiul chinezescCNY0.6050.0006
Rupia indianaINR0.0601-0.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.3536-0.0001
Peso-ul mexicanMXN0.21820.0001
Dolarul neo-zeelandezNZD2.7386-0.0077
Dinarul sarbescRSD0.04010.0001
Hryvna ucraineanaUAH0.1583-0.0001
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.14070.0018

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
14.06.20194.7228
13.06.20194.7227
12.06.20194.7229

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
14.06.20194.1899
13.06.20194.1833
12.06.20194.1696

Convertor valutar