Curs valutar 12.07.2020, curs BNR 12 Iulie 2020, curs valutar BNR

Curs valutar 12.07.2020, curs valutar BNR de azi, curs BNR 12 Iulie 2020, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 10.07.2020

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.84180.001
Dolarul americanUSD4.28930.0177
Lira sterlinaGBP5.4092-0.0007
Franc elvetianCHF4.55550.0018
Gramul de aurXAU249.11460.0359
DSTXDR5.93690.0158
Dolarul australianAUD2.9826-0.0031
Leva bulgareascaBGN2.47550.0004
Dolarul canadianCAD3.1531-0.0126
Coroana cehaCZK0.1813-0.0005
Coroana danezaDKK0.650.0003
Lira egipteanaEGP0.26830.0007
Forintul maghiar x 100HUF1.36990.0035
Yenul japonez x 100JPY4.01610.0353
Leul moldovenescMDL0.24880.0003
Coroana norvegianaNOK0.4522-0.0035
Zlotul polonezPLN1.0818-0.002
Rubla ruseascaRUB0.0602-0.0001
Coroana suedezaSEK0.4655-0.0001
Lira turceascaTRY0.62450.0004
Randul sud-african ZAR0.2534-0.0001
Realul brazilianBRL0.80340.004
Renminbiul chinezescCNY0.61240.0009
Rupia indianaINR0.0570.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.3572-0.0005
Peso-ul mexicanMXN0.1884-0.0003
Dolarul neo-zeelandezNZD2.81890.0065
Dinarul sarbescRSD0.04120
Hryvna ucraineanaUAH0.15910.0005
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.16780.0049

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
10.07.20204.8418
09.07.20204.8408
08.07.20204.8406

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
10.07.20204.2893
09.07.20204.2716
08.07.20204.2942

Convertor valutar