Curs valutar 22.05.2018, curs BNR 22 Mai 2018, curs valutar BNR

Curs valutar 22.05.2018, curs valutar BNR de azi, curs BNR 22 Mai 2018, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 21.05.2018

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.6228-0.0075
Dolarul americanUSD3.9370.0062
Lira sterlinaGBP5.2766-0.023
Franc elvetianCHF3.93750.0077
Gramul de aurXAU162.65820.0621
DSTXDR5.5826-0.0019
Dolarul australianAUD2.96060.0101
Leva bulgareascaBGN2.3636-0.0039
Dolarul canadianCAD3.0596-0.0051
Coroana cehaCZK0.1803-0.0006
Coroana danezaDKK0.6207-0.001
Lira egipteanaEGP0.2198-0.0009
Forintul maghiar x 100HUF1.4487-0.0091
Yenul japonez x 100JPY3.5389-0.0039
Leul moldovenescMDL0.2353-0.0009
Coroana norvegianaNOK0.48550.0027
Zlotul polonezPLN1.0745-0.0034
Rubla ruseascaRUB0.063-0.0001
Coroana suedezaSEK0.44980.0007
Lira turceascaTRY0.8636-0.0132
Randul sud-african ZAR0.3065-0.0032
Realul brazilianBRL1.0531-0.0103
Renminbiul chinezescCNY0.61630
Rupia indianaINR0.05780
Wonul sud-corean x 100KRW0.3631-0.0005
Peso-ul mexicanMXN0.1971-0.0016
Dolarul neo-zeelandezNZD2.71430.0023
Dinarul sarbescRSD0.03920
Hryvna ucraineanaUAH0.1510.0011
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.07180.0017

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
21.05.20184.6228
18.05.20184.6303
17.05.20184.6296

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
21.05.20183.9370
18.05.20183.9308
17.05.20183.9229

Convertor valutar