Curs valutar 07.12.2022, curs BNR 07 Decembrie 2022, curs valutar BNR

Curs valutar 07.12.2022, curs valutar BNR de azi, curs BNR 07 Decembrie 2022, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 07.12.2022

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.91860.0059999999999993
Dolarul americanUSD4.68350.0031000000000008
Lira sterlinaGBP5.70210.011
Franc elvetianCHF4.97660.0099
Gramul de aurXAU267.04370.28390000000002
DSTXDR6.20320.0050999999999997
Dolarul australianAUD3.1265-0.0156
Leva bulgareascaBGN2.51480.0031000000000003
Dolarul canadianCAD3.421-0.0128
Coroana cehaCZK0.20220.00029999999999999
Coroana danezaDKK0.66130.00080000000000002
Lira egipteanaEGP0.19-0.00020000000000001
Forintul maghiar x 100HUF1.20350.0197
Yenul japonez x 100JPY3.4069-0.0159
Leul moldovenescMDL0.23970.0023
Coroana norvegianaNOK0.4656-0.0044
Zlotul polonezPLN1.04720.0017999999999998
Rubla ruseascaRUB0.07410.0001
Coroana suedezaSEK0.45-0.001
Lira turceascaTRY0.25130.00020000000000003
Randul sud-african ZAR0.27030.00069999999999998
Realul brazilianBRL0.89450.0082
Renminbiul chinezescCNY0.6710.0022000000000001
Rupia indianaINR0.05680.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.35420.00020000000000003
Peso-ul mexicanMXN0.2366-0.0012
Dolarul neo-zeelandezNZD2.96530.0068999999999999
Dinarul sarbescRSD0.0420.0001
Hryvna ucraineanaUAH0.1270.00040000000000001
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.27510.00079999999999991

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
07.12.20224.9186
06.12.20224.9126
05.12.20224.9207

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
07.12.20224.6835
06.12.20224.6804
05.12.20224.6726

Convertor valutar