Curs valutar 20.10.2018, curs BNR 20 Octombrie 2018, curs valutar BNR

Curs valutar 20.10.2018, curs valutar BNR de azi, curs BNR 20 Octombrie 2018, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 19.10.2018

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.66690.0011
Dolarul americanUSD4.07610.0268
Lira sterlinaGBP5.309-0.0012
Franc elvetianCHF4.09360.0167
Gramul de aurXAU160.99531.6866
DSTXDR5.66530.0237
Dolarul australianAUD2.90.0066
Leva bulgareascaBGN2.38620.0006
Dolarul canadianCAD3.12290.0158
Coroana cehaCZK0.1803-0.0002
Coroana danezaDKK0.62560.0002
Lira egipteanaEGP0.22750.0014
Forintul maghiar x 100HUF1.4425-0.0069
Yenul japonez x 100JPY3.62670.0286
Leul moldovenescMDL0.23870.0007
Coroana norvegianaNOK0.49370.0006
Zlotul polonezPLN1.0844-0.0024
Rubla ruseascaRUB0.0620.0002
Coroana suedezaSEK0.4512-0.0008
Lira turceascaTRY0.7209-0.0074
Randul sud-african ZAR0.2832-0.0017
Realul brazilianBRL1.0953-0.0028
Renminbiul chinezescCNY0.5880.0043
Rupia indianaINR0.05550.0004
Wonul sud-corean x 100KRW0.35980.0026
Peso-ul mexicanMXN0.2131-0.0013
Dolarul neo-zeelandezNZD2.68310.0222
Dinarul sarbescRSD0.03940
Hryvna ucraineanaUAH0.14470.0002
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.10970.0073

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
19.10.20184.6669
18.10.20184.6658
17.10.20184.6667

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
19.10.20184.0761
18.10.20184.0493
17.10.20184.0359

Convertor valutar