Curs valutar 08.02.2023, curs BNR 08 Februarie 2023, curs valutar BNR

Curs valutar 08.02.2023, curs valutar BNR de azi, curs BNR 08 Februarie 2023, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 08.02.2023

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.8962-0.0059999999999993
Dolarul americanUSD4.555-0.0197
Lira sterlinaGBP5.50880.0204
Franc elvetianCHF4.95590.0154
Gramul de aurXAU275.48270.12260000000003
DSTXDR6.1155-0.013
Dolarul australianAUD3.17910.0095000000000001
Leva bulgareascaBGN2.5034-0.0030999999999999
Dolarul canadianCAD3.4061-0.0030999999999999
Coroana cehaCZK0.20590.00020000000000001
Coroana danezaDKK0.6578-0.001
Lira egipteanaEGP0.1499-0.00089999999999998
Forintul maghiar x 100HUF1.260.0126
Yenul japonez x 100JPY3.4820.0149
Leul moldovenescMDL0.24340.00070000000000001
Coroana norvegianaNOK0.44490.0034
Zlotul polonezPLN1.03510.0031999999999999
Rubla ruseascaRUB0.0638-0.00080000000000001
Coroana suedezaSEK0.43260.0019
Lira turceascaTRY0.242-0.001
Randul sud-african ZAR0.25990.00040000000000001
Realul brazilianBRL0.8742-0.0146
Renminbiul chinezescCNY0.6714-0.0028
Rupia indianaINR0.0552-0.0001
Wonul sud-corean x 100KRW0.3617-0.0012
Peso-ul mexicanMXN0.24140.0019
Dolarul neo-zeelandezNZD2.8876-0.0036
Dinarul sarbescRSD0.0417-9.9999999999996E-5
Hryvna ucraineanaUAH0.1233-0.00059999999999999
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.2401-0.0054000000000001

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
08.02.20234.8962
07.02.20234.9022
06.02.20234.9036

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
08.02.20234.5550
07.02.20234.5747
06.02.20234.5570

Convertor valutar