Curs valutar 28.02.2021, curs BNR 28 Februarie 2021, curs valutar BNR

Curs valutar 28.02.2021, curs valutar BNR de azi, curs BNR 28 Februarie 2021, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 26.02.2021

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.87450.002
Dolarul americanUSD4.02090.0364
Lira sterlinaGBP5.5894-0.0533
Franc elvetianCHF4.44060.0381
Gramul de aurXAU228.2335-1.4086
DSTXDR5.79070.0249
Dolarul australianAUD3.1327-0.0542
Leva bulgareascaBGN2.49230.0011
Dolarul canadianCAD3.1817-0.0112
Coroana cehaCZK0.1863-0.0004
Coroana danezaDKK0.65550.0002
Lira egipteanaEGP0.25610.0023
Forintul maghiar x 100HUF1.3497-0.0034
Yenul japonez x 100JPY3.78040.0238
Leul moldovenescMDL0.2284-0.0007
Coroana norvegianaNOK0.4704-0.0083
Zlotul polonezPLN1.0785-0.0028
Rubla ruseascaRUB0.0539-0.0003
Coroana suedezaSEK0.4818-0.0033
Lira turceascaTRY0.5447-0.0099
Randul sud-african ZAR0.2691-0.0027
Realul brazilianBRL0.727-0.01
Renminbiul chinezescCNY0.62240.0046
Rupia indianaINR0.0546-0.0004
Wonul sud-corean x 100KRW0.3572-0.0021
Peso-ul mexicanMXN0.1922-0.0017
Dolarul neo-zeelandezNZD2.9377-0.0315
Dinarul sarbescRSD0.04150.0001
Hryvna ucraineanaUAH0.14390.001
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.09470.0099

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
26.02.20214.8745
25.02.20214.8725
24.02.20214.8743

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
26.02.20214.0209
25.02.20213.9845
24.02.20214.0100

Convertor valutar