Curs valutar 28.11.2021, curs BNR 28 Noiembrie 2021, curs valutar BNR

Curs valutar 28.11.2021, curs valutar BNR de azi, curs BNR 28 Noiembrie 2021, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 26.11.2021

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.94919.9999999999767E-5
Dolarul americanUSD4.3869-0.0228
Lira sterlinaGBP5.8407-0.0345
Franc elvetianCHF4.73980.0145
Gramul de aurXAU255.12461.1683
DSTXDR6.1277-0.0172
Dolarul australianAUD3.1289-0.0408
Leva bulgareascaBGN2.53040
Dolarul canadianCAD3.4377-0.044
Coroana cehaCZK0.1929-0.0015
Coroana danezaDKK0.66550
Lira egipteanaEGP0.2791-0.0016
Forintul maghiar x 100HUF1.3444-0.0042
Yenul japonez x 100JPY3.84690.0238
Leul moldovenescMDL0.2489-0.00019999999999998
Coroana norvegianaNOK0.4851-0.0069
Zlotul polonezPLN1.0534-0.0070000000000001
Rubla ruseascaRUB0.0581-0.001
Coroana suedezaSEK0.4828-0.0029
Lira turceascaTRY0.3624-0.0051
Randul sud-african ZAR0.2705-0.0078
Realul brazilianBRL0.7880.0015000000000001
Renminbiul chinezescCNY0.6866-0.0038
Rupia indianaINR0.0586-0.0006
Wonul sud-corean x 100KRW0.3669-0.0034
Peso-ul mexicanMXN0.2005-0.0053
Dolarul neo-zeelandezNZD2.9909-0.0307
Dinarul sarbescRSD0.04210
Hryvna ucraineanaUAH0.1619-0.0014
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.1943-0.0063

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
26.11.20214.9491
25.11.20214.9490
24.11.20214.9491

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
26.11.20214.3869
25.11.20214.4097
24.11.20214.4127

Convertor valutar