Curs valutar 23.09.2019, curs BNR 23 Septembrie 2019, curs valutar BNR

Curs valutar 23.09.2019, curs valutar BNR de azi, curs BNR 23 Septembrie 2019, cursul de schimb valutar, curs valutar online

 

Evolutie curs franc elvetian

Francul elvețian s-a apreciat, joi, cu aproape 30% în raport cu moneda euro, după ce Banca Națională a Elveției (BNS) a abandonat pragul de 1,20 franci pentru un euro, pe care l-a practicat în ultimii trei ani, transmite Reuters.
 

Curs valutar BNR 20.09.2019

MonedaSimbolValoareDiferenta
EuroEUR4.74320.0017
Dolarul americanUSD4.29210.0075
Lira sterlinaGBP5.37990.0341
Franc elvetianCHF4.33190.0083
Gramul de aurXAU207.52911.3015
DSTXDR5.88610.0109
Dolarul australianAUD2.91580.0045
Leva bulgareascaBGN2.42520.0009
Dolarul canadianCAD3.23560.0113
Coroana cehaCZK0.1831-0.0001
Coroana danezaDKK0.63520.0003
Lira egipteanaEGP0.26320
Forintul maghiar x 100HUF1.42610.0012
Yenul japonez x 100JPY3.97470.0084
Leul moldovenescMDL0.2430.0002
Coroana norvegianaNOK0.4773-0.0022
Zlotul polonezPLN1.09170.0005
Rubla ruseascaRUB0.06730.0005
Coroana suedezaSEK0.44320.0014
Lira turceascaTRY0.75320.0034
Randul sud-african ZAR0.2901-0.0012
Realul brazilianBRL1.0298-0.0125
Renminbiul chinezescCNY0.60560.0018
Rupia indianaINR0.06040.0003
Wonul sud-corean x 100KRW0.36130.0025
Peso-ul mexicanMXN0.22080.0003
Dolarul neo-zeelandezNZD2.6953-0.0096
Dinarul sarbescRSD0.04040
Hryvna ucraineanaUAH0.17460.0005
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1.16850.0021

Evolutie curs Euro

DataValoare Euro
20.09.20194.7432
19.09.20194.7415
18.09.20194.7354

Evolutie curs Dolar

DataValoare Dolar
20.09.20194.2921
19.09.20194.2846
18.09.20194.2876

Convertor valutar